Suriye ordusu İdlip’te ilerleyişini sürdürüyor: El-Tamana da ele geçirildi

Gece saatlerinde İdlip'in güneydoğusundaki bir dizi yerleşimi cihatçılardan ele geçiren Suriye ordusu, stratejik öneme sahip El-Tamana kasabasını aldı. Böylece Han Şeyhun'un doğusunda bir güvenlik kuşağı oluşturan Suriye ordusu İdlip'in içlerine doğru ilerleyişini sürdürebilecek

Suriye ordusu İdlip’te ilerleyişini sürdürüyor: El-Tamana da ele geçirildi

Tayyip Erdoğan’ın Moskova ziyareti İdlip’teki operasyonların hızını kesmedi. Dün (28 Ağustos) bir TSK gözlem noktasının hedef alındığı hava saldırılarından sonra akşam saatlerinde de İdlip’in güneydoğusunda kalan bir dizi kasaba Rusya destekli Suriye ordusu tarafından cihatçılardan alındı.

Gece saatlerinde Huveyn ve Zerzur adlı yerleşimlerin ordu tarafından ele geçirildiği açıklanırken, Al-Masdar News, ordunun bugün öğleden sonra da stratejik öneme sahip El-Tamana ilçesine girdiğini duyurdu.

Tamana’nın da ordu kontrolüne girmesiyle Han Şeyhun etrafında doğudan da bir güvenlik kuşağı oluştu ve böylece Suriye ordusu ve müttefiklerinin İdlip’teki diğer bir önemli yerleşim olan Maarat el-Numan’a doğru ilerleyişinin önü açıldı.

Operasyonlar bu bölge ile sınırlı değil. Lazkiye’nin kuzeydoğusundaki dağlık bölgeden Cisr eş-Şuğur’a doğru, Hama’nın dün hedef alınan TSK gözlem noktasının bulunduğu kuzeybatı kesiminden de Gab Ovası’na yönelik operasyonlar bekleniyor.

Sendika.Org