Soylu ve Kurum, kayyumdan aldıkları binlerce liralık “hediyeleri” bizzat seçmiş!

Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumunun AKP’li bakanlara aldığı binlerce liralık "hediyelerin" bakanlar tarafından bizzat seçildiği ortaya çıktı

Soylu ve Kurum, kayyumdan aldıkları binlerce liralık “hediyeleri” bizzat seçmiş!

AKP’li bakanların Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumundan aldıkları binlerce liralık “hediyelerin” kendileri tarafından bizzat seçildiği ortaya çıktı. Tayyip Erdoğan ile AKP’li bakanlara verilen hediyelerin satın alındığı “Fırat Silver” adlı mağazanın İnstagram sayfasında yer alan fotoğraflarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mağazaya uğradığı görülüyor.

Görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, geçen hafta yaptığı açıklamada kayyumun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her biri 40 bin ve 42 bin liradan iki hediye verdiğini açıklamıştı. Türk ayrıca, Tayyip Erdoğan’a da 136 bin liralık hediye verildiğini belirtmişti.

Hediyelerin değeri 600 bin lirayı buluyor

Artı Gerçek’in ortaya çıkardığı belgelere göre kayyum,^Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye 16 bin 55, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’a 16 bin 252, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a 21 bin, Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a 23 bin, Eski Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na 74 bin, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a biri 43, diğeri 40 bin liralık hediyeler almış.

Kaynak: Sendika.Org, Artı Gerçek, BirGün