Samsun’da kadınlar Emine Bulut için yürüyüş yapıp, yaşam nöbeti tuttu

Samsun'da kadınlar, katledilen Emine Bulut için Samsun Kadın Dayanışması'nın çağrısıyla yürüyüş yaptı. Düzenlenen basın açıklamasının ardından yaşam nöbeti tutan kadınlar "Bir kişi daha eksilmeyeceğiz" dedi

Samsun’da kadınlar Emine Bulut için yürüyüş yapıp, yaşam nöbeti tuttu

Kadınlar, 10 yaşındaki kızının yanında bıçaklanarak öldürülen ve son sözleri “Ölmek istemiyorum” olan Emine Bulut için Samsun Kadın Dayanışması’nın çağrısıyla dün (24 Ağustos) Samsun Öğretmenevi önünde bir araya geldi.

“Ölmek istemiyoruz” pankartı taşıyan kadınlar, “Kadın cinayetleri son bulsun”, “Ölmek istemiyorum” yazılı dövizler taşıyan kadınlar  İstiklal Caddesi boyunca yürüdü. Bu sırada yoldan geçen yurttaşlar ıslık ve alkışlarla protestoya destek geldi.

“Bir kişi daha eksilmeyeceğiz!”

Kadınlar İstiklal Caddesi’nin sonunda basın açıklaması düzenledi. Samsun Kadın Dayanışması olarak yapılan açıklamada “Bu ülkede bir iç savaş var. Kadınlar, erkekler tarafından her gün, herkesin gözü önünde sistemli olarak öldürülüyor ama kadınlar ölmek istemiyor. Emine Bulut hepimizin gözünün önünde öldü. Son sözü ise ‘ölmek istemiyorum’ oldu” dendi.

Açıklamanın ardından kadınlar İstiklal Caddesi’nde yaşam nöbeti tuttu. Oturma eyleminin ardından “Bugün burada basın açıklamamız ve oturma eylemimiz bitti fakat kadın katliamları son bulana, taciz, tecavüz, çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddet bitene kadar okulda, evde, mecliste, sokakta, hayatın her alanında en gür sesimizle mücadelemiz devam edecektir” sözleriyle eylem sonlandırıldı.

 

Sendika.Org/ Samsun