Samsun Atakum’da Kadın Emeği Festivali başladı

Atakum Belediyesi ile Samsun El Emeği Platformu iş birliğiyle düzenlenen Kadın Emeği Festivali'nin açılışı gerçekleşti. Açılışta konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atakum'da bu etkinliklere tam destek vereceğiz" dedi

Samsun Atakum’da Kadın Emeği Festivali başladı

Atakum Belediyesi ile Samsun El Emeği Platformu iş birliğiyle “Atakum’da Güçlü Kadın” sloganıyla hazırlanan Kadın Emeği Festivali’nin açılışı gerçekleşti. Atakum sahilinde Çobanlı İskelesi Meydanı’nda, 50’den fazla stanttan oluşan festivalin açılışına Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediyesi meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalde, kadınların el emeği ile ürettiği birbirinden değerli ürünler satışa çıkarken, Atakum Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nden (KETEM) hemşireler kadın sağlığıyla ilgili ücretsiz bilgilendirme yaptı. Festival alanında ayrıca diyetisyenler de vatandaşların kilo kontrolü ve sağlıklı beslenmeyle alakalı sorularına cevap verdi. Varyant Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden özel çocukların gerçekleştirdiği dans gösterisi de büyük alkış aldı.

Festivaller büyüyecek

Festivalin açılışını gerçekleştiren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hepinizin emeğine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ancak bu tip festivalleri büyütelim, yalnızca burada kalmasın. Atakum Belediyesi önümüzdeki günlerde daha güçlü biçimde bu tip çalışmaları destekleyeceğiz. Seçim döneminde de destek olacağımızı söyledim, şimdi belediye başkanıyım ve belediyemizin muhteşem bir ekibi var. Bu kadro, bizim hedeflerimiz, sizin enerjiniz beş yıl sonra Atakum’u kültür, sanat ve turizm merkezi yapacak. Hayatın her alanında yaşanabilen bir kent olacak. Çocuklar, engelliler, kadınlar, erkekler herkes bir yerden tutuyor olacak. Bu sayede engelsiz, kültür ve sanat kenti olacağız” diye konuştu.

Emine Bulut için “Ölmek İstemiyorum” yazılı notlar

Festivalde kadınlar, önceki günlerde eşi tarafından çocuğunun gözü önünde katledilen Emine Bulut’u unutmayarak yakalarına ”Ölmek İstemiyorum” yazılı notlar taktı. Erkekler ise, siyah kurdele takarak yaşanan katliama tepki gösterdi.

Sendika.Org