Mikrofon açık kaldı, Türk-İş Başkanı konuştu: “Uzasa işi karıştıracağız, kapattım böyle”

Toplusözleşme imza töreninde mikrofonu açık kalan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Çelik'e "Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle" dedi

Mikrofon açık kaldı, Türk-İş Başkanı konuştu: “Uzasa işi karıştıracağız, kapattım böyle”

Türk-İş ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında toplusözleşme görüşmeleri sürerken Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, hükümetin ilk teklifini “beğenmemiş” ve grevin yasal mecburiyet olduğunu söylemişti.

HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİNİ ‘BEĞENMEYEN’ TÜRK-İŞ: “GREVE ÇIKALIM, İŞYERİNİ, ÜLKEYİ SIKINTIYA SOKALIM DÜŞÜNCESİNDE DEĞİLİZ”

Geçtiğimiz günlerde hükümet ile Türk-İş arasında toplusözleşme imzalandı. İmza töreni sırasında Atalay’ın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” dediği anlar kameralara yansıdı.

Türk-İş’in talebi neydi, neye imza atıldı?

Türk-İş, 3 bin 500 TL altında maaş alanlara 300 TL zam yapılması ve ilk altı ay %15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah payı talep etmişti.

İmza atılan toplusözleşmede ise 3 bin 500 TL altında maaş alanlara 150 TL zam yapılması ve ilk altı ayda %8, ikinci altı ayda %4+enflasyon, üçüncü ve dördüncü altı ayda ise %3+enflasyon oranında zam yapılması kararı yer aldı.

TÜRK-İŞ’LE BAKANLIK ARASINDA TOPLUSÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur