Tarsuslu çocuklar Halkevleri Çocuk Festivali’nde buluştu: “Parasız, bilimsel ve laik eğitim mücadelesini büyütelim”

Mersinli çocuklar Tarsus Kültür Park'ta Halkevleri Çocuk Şenliği'nde bir araya geldi

Tarsuslu çocuklar Halkevleri Çocuk Festivali’nde buluştu: “Parasız, bilimsel ve laik eğitim mücadelesini büyütelim”

Tarsuslu çocuklar Tarsus Kültür Park’ta Halkevleri Çocuk Festivali’nde bir araya geldi. Tarsus Halkevi ile Uçurtma Çocuk Dergisi’nin birlikte düzenlediği şenlikte çocuklar drama, pandomim, eğlenceli bilim, resim, çocuk hakları, yüz boyama etkinliklerinde üretimlerini sergiledi.

Tarsus Şehir Tiyatrosu oyuncuları ile şenliğe hazırlanan çocuklar sahnede pandomim gösterisini sundu. Çocuklar hazırladıkları şiirlerini sunduktan sonra Grup Ev Sakinleri’nin sahne aldığı Çocuk Konseri ile doyasıya eğlendiler.

Çocuk Festivali’nde Halkevleri adına Ceren İnan bir konuşma yaparak “Halkevleri’nin en önemli mücadele alanlarından biri eğitim hakkı mücadelesidir” dedi.

İnan sözlerini şu çağrıyla sonlandırdı:

Piyasalaştırılan eğitim  sistemi karşısında düşünen, sorgulayan, yaratıcı nesiller yaratmak için, parasız, bilimsel, laik eğitim mücadelesini büyütelim. Çocularımız ve geleceğimiz için Halkevleri’ne gelin.

Tarsus Halkevi bundan önceki yıllarda 4’ü Yeşil Mahalle ve 1’i Gözlükule olmak üzere 5 yıl boyunca haftalarca süren etkinliklerle Yaz Çocuk Buluşmaları kapsamında onlarca gönüllüyü yüzlerce çocukla buluşturdu.

Sendika.Org