Karahancı: “Kars Kent Konseyi’nin tüm demirbaşları kayıp”

Kars Kent Konseyi Genel Sekreteri Dr. Onur Naci Karahancı, geçmiş dönemden bu yana konseye ait olan demirbaşların kaybolduğunu belirterek tüm Karslıları kentine, Kent Konseyi'ne sahip çıkmaya çağırdı

Karahancı: “Kars Kent Konseyi’nin tüm demirbaşları kayıp”

Kars Kent Konseyi Genel Sekreteri Dr. Onur Naci Karahancı, geçmiş dönemden bu yana konseye ait olan demirbaşların kaybolduğunu belirterek tüm Karslıları kentine, Kent Konseyine sahip çıkmaya davet etti.

Karahancı yaptı yazılı basın açıklamada geçmiş dönemden bu yana Kent Konseyi’ne ait olan demirbaşların kayıp olduğu söyledi. Tüm Kars halkını Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan meclisler ve çalışma gruplarında yer almaya da davet eden Karahancı “Kent Konseyleri 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 26313 sayılı Kent Konseyi kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu bir oluşumdur. Kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar, yönetişim mekanizmalarıdır” dedi.

Kars Kent Konseyi’nin uzun süredir çalışmaz halde bulunduğunu da hatırlatan Karahancı şunları kaydetti:

Kars Kent Konseyi, 30 Haziran 2019 günü yapılan genel kuruluyla yeniden çalışmalarına başlamış, yeni yürütme kurulunu belirlemiştir. Yürütme kurulumuz mevcut durumun tespiti ve gelecek dönem planlama çalışmalarını genel kuruldan bu yana devam ettirmektedir. Kent Konseyimiz bundan önceki dönemlerde çalışmalarını yürüttüğü binalardan ne yazık ki çıkmak zorunda kalmıştır. Mevcut binamızın erişimi zor koşulları yetersizdir. Kent konseyimizin çalışmalarına uygun bir bina tahsisi için hem Belediye hem de Valilik nezdinde girişimlerimiz oldu ve kurumlarımızın bu konuda da desteklerini bekliyoruz. Ayrıca geçmiş dönemden bu yana ciddi sayıda demirbaşımızın kayıp olduğu tespit edilmiştir.

Karahancı sözlerine şöyle devam etti:

260 adet demir sandalye, 40 adet kadife sandalye, 40 adet ahşap sandalye, 19 adet avize, 9 adet aplik, 30 adet masa, yaklaşık 15 adet bilgisayar, 1 adet buzdolabı, 1 adet bulaşık makinası, 1 adet fırın, 1 adet makam odası takımı, 1 adet asansörlü engelli aracı, 1 adet güvenlik merası seti.

Karahancı sözlerinin devamında konseye destek çağrısı yaptı: “Mevcut zorlukları aşmamız konusunda tüm kurumları bizlere destek olmaya davet ediyor; mevcut zorlukları hep birlikte aşacağımıza, her geçen gün daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Kent konseylerinin olmazsa olmazı meclis ve çalışma grupları için de çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Tüm Kars halkını yaşama geçirilecek olan kadın, gençlik, ekoloji, engelliler, kültür, sağlık, eğitim, mahalleler, bilimsel danışma, eğitime destek, proje, emek, yaşlı, üniversite öğrencileri meclis/ çalışma gruplarımızda yer almaya, kentte söz sahibi olmaya, kentimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

Sendika.Org