Jandarma kırmak istediği telefonla kendini kaydetti: “Bu telefonda çok görüntü var, kıralım”

Salihli'deki JES direnişine saldıran jandarma, görüntülerin kamuoyuna yansımasını engellemek için o esnada yaşananları telefonu ile kaydeden bir direnişçiyi de gözaltına aldı. Telefona bir süre el koyan jandarma görüntüleri yok etmek için telefonu kırmayı da tartıştı, telefon bu esnada kayıttaydı

Jandarma kırmak istediği telefonla kendini kaydetti: “Bu telefonda çok görüntü var, kıralım”

Manisa’nın Salihli ilçesinin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde ÇED sürecine başvurmadan başlatılan Jeotermal Enerji Santrali (JES) inşaatına karşı başlatılan direniş sürerken bu sabah gelen jandarma ekipleri direnişçilere saldırdı.

Jandarma saldırı anının görüntülerinin kamuoyuna yansımasını engellemek için o esnada yaşananları telefonu ile kaydeden bir direnişçiyi de gözaltına aldı.

Bu esnada yere düşen telefonu alan bir jandarma kameranın kayıtta olduğunu fark etmedi ve konuşmaya başladı. Yanındaki ekip arkadaşına bu telefonda birçok görüntünün olduğunu belirterek “Telefonu kıralım, istiyor çünkü…” şeklinde ilginç bir teklifte bulundu.

Jandarmalar arasında geçen bu ilginç diyalogda saldırı görüntüleri ile birlikte bizzat jandarma eliyle kayda geçmiş oldu.

SALİHLİ’DE JES’E KARŞI DİRENENLERE JANDARMA SALDIRISI: GÖZALTILAR VAR

Sendika.Org/Manisa