İBB’de bir garip atama: İSBAK’ın başına getirilen Bahaddin Yetkin Aktroll çıktı

İBB’ye bağlı İSBAK A.Ş’nin başına AKP’li Bahaddin Yetkin getirildi. Sosyal medyadaki Aktroll paylaşımlarıyla dikkat çeken Yetkin, tepkiler sonrası hesabını kapattı

İBB’de bir garip atama: İSBAK’ın başına getirilen Bahaddin Yetkin Aktroll çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün (8 Ağustos) basına tanıttığı belediyenin üst düzey kadrosu içerisinde en dikkat çeken isim İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş’nin (İSBAK) başına getirilen Mehmet Bahaddin Yetkin oldu.

2005-2006 yılları arasında AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı yapan, daha sonra AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde Bilgi İşlem Müdürü olan Yetkin, 2011’de de AKP’den Şanlıurfa milletvekilliği için aday adayı olmuştu. Yetkin ayrıca, AKP’li Ethem Sancak’ın ortaklarından olduğu Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş’de Genel Müdürlük görevini yürütmüştü.

Bahaddin Yetkin, Fakıbaba’nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı döneminde de Bakan Danışmanı görevindeydi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener’e hakaret içeren paylaşımlar

Yetkin’in geçmişte sosyal medya hesabında Cübbeli Ahmet Hoca başta olmak üzere İsmailağa Cemaati’nin önemli isimlerinin paylaşımlarını düzenli aralıklarla beğendiği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti lideri Meral Akşener’e hakaretler içeren videoları beğendiği, İstanbul’daki 8 Mart Kadınlar Günü kutlamalarına katılan kadınların ezanı ıslıkladığını iddia eden videoları paylaştığı ortaya çıktı.

MÜSİAD’ın yönetiminde de görev alan Yetkin’in, Ayasofya Müzesi’nin tekrar cami olması için yapılan sosyal medya kampanyasına da “Milyonlarca Müslüman diyoruz. Hiç bir hükmümüz yok. Kendi toprağımızda kapatılan camimizi açamıyoruz. Ama dünyanın bir ucundan bir kâfir çıkıyor, Ayasofya’nın kapalı oluşundan kendine bir umut çıkarıyor. Ayasofya bir camiden çok daha ötedir” ifadeleriyle destek verdiği görüldü.

Yetkin’in tepki çeken paylaşımlarından bazıları şöyle:

Tepkiler sonrası hesabını kapattı

İSBAK’a Genel Müdür olarak atanmasının ardından sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine birçok paylaşımını silen Yetkin, Twitter’daki beğenilerini silmeyi unutunca tepkiler devam etti. Bahaddin Yetkin’in daha sonra Twitter hesabını kapattığı görüldü.

Sendika.Org