Hatay Reyhanlı’da mühimmat deposu patladı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir mühimmat deposunda arka arkaya patlamalar meydana geldi. Patlamaların nedeni bilinmezken, yakındaki evlerin tedbir amacıyla boşaltıldığı bildirildi

Hatay Reyhanlı’da mühimmat deposu patladı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde askeri mühimmat deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Bölge güvenlik çemberi altına alındı.

DHA’nın haberine göre patlama, saat 03.30 sıralarında Mustafa Kemal Mahallesi yakınlarındaki askeri mühimmat deposunda meydana geldi. Patlamanın ardından yakındaki evler tahliye edilirken, bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamalar sürerken bölge güvenlik çemberi altına alındı.

İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken deponun bazı bölümlerinde yangın çıktığı görüldü.

Yaşanan patlamaların etkisiyle Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bazı evlerin camları kırıldı, duvarlarında çatlaklar oluştu ve bazı evlerin duvarlarına şarapnel parçaları isabet etti.

Patlamalar nedeniyle Kırıkhan-Reyhanlı Karayolu trafiğe kapatılırken, mahalleye geçiş yolları da kapatıldı.

Bir ayda üçüncü patlama

Hatay ve özel olarak da Reyhanlı ilçesi, Saray-AKP iktidarının Suriye’de kendi eliyle büyüttüğü ve sonunda Türkiye’ye yönelen tehditler nedeniyle bir kez daha diken üstünde.

YANLIŞ HESAPLAR SURİYE’DEN DÖNÜYOR: REYHANLI DİKEN ÜSTÜNDE

Son yaşanan olayla birlikte bir ay içinde Reyhanlı’da üç ayrı patlama gerçekleşmiş oldu.

Daha önce 5 Temmuz’da seyir halindeki bir araç, Fatih Sultan Mehmet Camii’ne çok yakın bir mesafede infilak etmiş, hükümet patlamanın ardından “terör bağlantısı” olduğunu açıklamıştı.

HATAY REYHANLI’DA ARAÇTA PATLAMA: SURİYE UYRUKLU 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

8 Temmuz’da ise “Dost Eli” adlı derneğe ait depoda patlamayla beraber çıkan yangında 3 kişi yaralanmış, 10 kişi ise dumandan zehirlenmişti.

REYHANLI’DA NELER OLUYOR: DERNEK DEPOSUNDA PATLAMA VE YANGIN

Sendika.Org