Halkevleri üyesi Atilla Öner sonsuzluğa uğurlandı

2 Ağustos'ta yaşamını yitiren Sarıyer Halkevi üyesi Atilla Öner, Kilyos Mezarlığı'nda sonsuzluğa uğurlandı

Halkevleri üyesi Atilla Öner sonsuzluğa uğurlandı

2 Ağustos’ta yaşamını yitiren Sarıyer Halkevi üyesi Atilla Öner bugün (3 Ağustos) sonsuzluğa uğurlandı. Öner’in cenazesi Sarıyer Büyükdere Camisinden kaldırılarak Kilyos Mezarlığı’na defnedildi.

Öner’i son yolculuğunda ailesinin yanı sıra dostları ve yoldaşları da yalnız bırakmadı.

Sarıyer Halkevi Başkanı Hasan Pulat, Atilla Öner’i çok uzun yıllardır tanıdığını belirterek, “Onun mücadelesi üniversite yıllarıyla sınırlı kalmadı, devrimci mücadeleye dair heyecanı hiç bitmedi” dedi.

Yakın arkadaşı Nafi Altınöz ise, “Yoldaş, bugün yeni bir evreye giriyorsun. Gökte bulut, suda balık, toprakta can olacaksın.Kuşun kanadında rüzgar, denizde dalga olacaksın. Seni uğurluyoruz sonsuzluğa… Yoldaşların önünde saygıyla dur; Mahirlere, Hüseyinlere, Ulaşlara selam söyle” diyerek Atilla Öner’i sonsuzluğa uğurladı.

Atilla Öner kimdir?

Atilla Öner 10 Aralık 1958’de Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Savaş (Mokta) köyünde doğdu. İlkokulu Yusufeli’nin Dereiçi Köyünde 4 yılda bitiren Öner, ortaokulu ve liseyi ise Rize’de yatılı olarak bitirdi. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne başlayan Öner, devrimci mücadeleye katılmak ve okuldaki faşist hegemonyayı kırmak için dersler başlamadan İstanbul’a geldi. Üniversite yılları boyunca Devrimci Yol saflarında kavganın hep önünde oldu. Zaman zaman gözaltı ve tutuklamalara maruz kaldı. Fakülteyi bitirip göreve başladıktan sonra mezuniyeti iptal edilen Öner yılmadı, tekrar öğrenci oldu. 1981’de yeniden diplomasını eline aldı. Memuriyet sınavına girip yazılı sınavı yüksek puanla geçen Öner’in memuriyeti siyasal kimliğinden dolayı mülakat sonucunda engellendi. 1986 yılında eşi Fatma ile evlenen Öner’in bir erkek çocuğu oldu.

Sendika.Org