Esad’ın danışmanı: “İdlip’teki Türk gözlem noktalarını imha edebiliriz”

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Danışmanı Buseyna Şaban, militanlara silah tedarik etmek için kullanılan Türk gözlem noktalarının Suriye ordusu tarafından imha edilebileceğini söyledi

Esad’ın danışmanı: “İdlip’teki Türk gözlem noktalarını imha edebiliriz”

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Danışmanı Buseyna Şaban, militanlara silah tedarik etmek için kullanıldığını belirttiği İdlip’teki Türk gözlem noktalarının Suriye ordusu tarafından imha edilebileceğini söyledi.

Lübnan’da yayın yapan Al Mayadin televizyonuna demeç veren Şaban, Türkiye’nin son dönemdeki eylemleriyle militanlara silah tedarik ettiğini kanıtladığını ileri sürdü.

“Türkiye, Astana görüşmelerinde varılan mutabakatları yerine getirmedi ve gözlem noktalarını silah transfer tesislerine ve Suriye toprakları işgal noktalarına dönüştürdü” diyen Şaban, Türk gözlem noktaları ve El Nusra Cephesi’nin silah alışverişi yaptığını ve Suriyelilere karşı suç işlediğini söyledi.

Şaban, “Murik köyündeki Türk gözlem noktası kuşatma altında. Suriye ordusu, Türk gözlem noktalarını ve militanları imha edebilir” şeklinde konuştu.

Suriye ordusu Morek’i aldı: AKP’nin cihatçılara kalkan yaptığı Türk askeri fiilen esir

Kaynak: Sputnik