Diyarbakır’daki nöbete katılan Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay: “Birlikte kazandık, birlikte savunacağız!”

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ile Diyarbakır'daki kayyum darbesine karşı yapılan nöbete katıldı. Nuri Günay kayyum darbesinin halkın iradesine karşı olduğunu belirterek "Birlikte kazandık, birlikte savunacağız!" dedi

Diyarbakır’daki nöbete katılan Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay: “Birlikte kazandık, birlikte savunacağız!”

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay ve GYK üyesi, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy Diyarbakır’da kayyum darbesine karşı yapılan nöbete katıldı.

Halkevleri twitter hesabından yaptığı paylaşımla Diyarbakır’daki kayyum karşıtı nöbete katıldığını duyururken, “Halkın iradesini tanımayan AKP’yi birlikte mücadele ile durduracağız!” ifadesini kullandı.

Diyarbakır’daki nöbette konuşan Nuri Günay kayyum atamaları için “Bu, ülkede kardeşçe, eşit halklara sahip olarak yaşama talebidir, yaşama iradesidir. Türkiye’nin dört bir tarafında yaşayan bütün halklar; Türkler, Kürtler bu iradeyi göstermiştir. Halk demokratik, halkçı bir yerel yönetimden yana olduğunu göstermiştir. Hırsızlığa, yolsuzluğa hayır demiştir. Kayyum atanan işte bu iradedir!” diye konuştu.

Oya Ersoy: “Bu mücadele kadınların mücadelesidir!”

Halkevleri GYK üyesi ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy kayyum darbesine karşı sürdürülen mücadele için “Kaybettiğim seçimi de hukuku da tanımam diyenlere karşı demokrasi isteyenlerin; yağmacılara, talancılara karşı halkın çıkarlarını savunanların mücadelesidir” dedi.

Ersoy sözlerine “Bir sosyalist olarak eşitlikten, özgürlükten, barıştan ve  adaletten yana olan herkesi bu mücadelenin içinde yer almaya çağırıyorum” diye devam etti.

Sendika.Org