Barış Yarkadaş’tan Eren Erdem için çağrı: “400 gündür süren hukuksuzluğa son verin”

Gazeteci Barış Yarkadaş, Eren Erdem için Silivri hapishanesi önünde gerçekleştirilmek istenen basın açıklamasının engellendiğini duyurarak çağrı yaptı: "400 gündür süren hukuksuzluğa son verin. Eren Erdem'i tahliye etmek için neyi bekliyorsunuz?"

Barış Yarkadaş’tan Eren Erdem için çağrı: “400 gündür süren hukuksuzluğa son verin”

400 gündür tutuklu olan CHP PM üyesi Eren Erdem için Silivri Cezaevi önünde yapılmak istenen açıklama, Silivri Kaymakamlığı tarafından engellendi.

Yasağı Twitter’daki hesabından duyuran Gazeteci Barış Yarkadaş, “400 gündür süren hukuksuzluğa son verin” dedi. Yarkadaş ,”Eren Erdem’i tahliye etmek için neyi bekliyorsunuz?” sözleri ile istinaf mahkemesine çağrı yaptı.

Eren Erdem’in yerel mahkemede haksız ve hukuksuz bir kararla tutuklandığını ve dosyasının yasa gereği İstinaf Mahkemesi’ne gittiğini belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

Tel tel dökülen bir iddianame yüzünden hakkında dava açılan ve ardından da tutuklanan 25-26. Dönem CHP Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, 400 gündür Silivri’de. Eren’in dosyası İstinaf Mahkemesi’nde bekliyor. Henüz o dosyanın kapağı bile açılmadı. Eren’in hukuki teamüllere göre, ceza aldığı gün serbest bırakılması gerekiyordu. Bu kural bile çiğnendi. Eren tam 400 gündür çile çekiyor. Artık yeter, Eren Erdem’in özgürlüğünü geri verin.

“O barikatlar, adaletin önüne çekilmiştir”

Yarkadaş, Eren Erdem için Silivri hapishanesi önünde buluşmak isteyen partililere yönelik kurulan barikatlara da tepki göstererek, “O barikatlar, adalet isteğine karşı kurulmuştur. O barikatlar, adaletin önüne çekilmiştir” dedi.

Sendika.Org