Bakanlıktan ortak harekât merkezi açıklaması: “Bölgede İHA uçuşları başladı”

Milli Savunma Bakanlığı, ortak harekât merkezi için Urfa’ya gelen ABD’li heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlandığını ve kritik fonksiyonların tesisinin sağlandığını açıkladı. Bakanlık ayrıca, bölgede insansız hava araçları ile görev icra edilmeye başlandığını kaydetti

Bakanlıktan ortak harekât merkezi açıklaması: “Bölgede İHA uçuşları başladı”

ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen “güvenli bölge” pazarlıkları sonrası kurulması kararlaştırılan ortak harekât merkezi için Urfa’daki çalışmalar sürüyor.

Altı kişilik ABD heyetinin 12 Ağustos’ta Urfa’ya gelmesiyle başlayan çalışmalara ilişkin dün (13 Ağustos) bir açıklama daha yapan Milli Savunma Bakanlığı “Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır” dedi.

Bakanlık ayrıca, ortak harekât merkezinin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmaların “zaman gecikmesine mahal vermeden” sürdürüldüğünü kaydetti.

İHA görevi icra ediliyor

Milli Savunma Bakanlığı bugün (14 Ağustos) yaptığı açıklamada ise bölgede insansız hava araçlarıyla (İHA) görev icra edilmeye başlandığını belirtti.

İlgili haberler:

Sendika.Org