AKP’lilerle telefonda bayramlaşan Erdoğan: “Birçok ayrılık olabilir”

AKP Genel Merkezi’ndeki bayramlaşma törenine telefonla katılan Tayyip Erdoğan, isim vermeden eski AKP kadrolarının yeni parti çalışmalarına işaret etti, “Birçok ayrılık olabilir” dedi

AKP’lilerle telefonda bayramlaşan Erdoğan: “Birçok ayrılık olabilir”

Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine telefon bağlantısıyla katıldı. Konuşmasında, isim vermeden eski AKP kadrolarının yeni parti çalışmalarını dillendiren Erdoğan’ın, “Birçok ayrılık olabilir” demesi dikkat çekti.

Erdoğan’ın konuşmasındaki ilgili bölüm şöyle:

Birçok ayrılıklar, şunlar bunlar vs. gibi kampanyalar içerisine girenler olabilir. Ama unutmayın ki bayramlar bizim birlikte, beraberlikte, dayanışmada en üst noktalara tırmandığımız günlerdir. Ve unutmayın hep söylediğimiz gibi; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız. Kardeşliğimizi biz böldürtmeyeceğiz. Ve bu kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz. Onun için de hep söylediğimiz gibi; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek geleceğe yürüyeceğiz. Önümüzde belde, ilçe, il kongreleri var. Ardından da büyük kongremiz var. Ve bütün bu kongrelerimizle beraber, bu kongrelerden çok daha güçlenerek inşallah çıkacağız ve 2023’e de böyle hazırlanacağız.

Sendika.Org