AKP Milletvekili Ravza Kavakçı İBB’den de mi maaş alıyor?

Bürokrasinin ve siyasetin üst düzey kademelerinde yer alan Kavakçı ailesinden AKP Milletvekili Ravza Kavakçı'nın adının İBB'nin iştiraki olan Metro AŞ'de tasarım mühendisi olarak personel listesinde olduğu görüldü

AKP Milletvekili Ravza Kavakçı İBB’den de mi maaş alıyor?

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı’nın isminin hâlâ İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan Metro AŞ’nin Tasarım Hizmetleri Müdürlüğü’nde 2669 sicil numarasıyla “tasarım mühendisi” olarak personel listesinde yer aldığı görüldü.

Söz konusu listede Kavakçı’nın ücretinin 3 bin 340 lira, tazminatının bin 169 lira, kıdem ücretinin 120 lira ve eğitim tazminatının 167 lira olarak yazılı. Toplamda aldığı maaş tutarı 4 bin 796 lira olan Kavakçı’nın SAP adı verilen personel listesinde işten ayrılış tarihi kısmı boş bulunuyor. IBAN numarasının halen kayıtlı olan Kavakçı’nın diğer personeller gibi “maaşı”nın otomatik olarak yatması gerekiyor.

Kavakçı ailesinden birçok kişi halen bürokraside ve siyasette üst düzey kadrolarda görev yapıyor. Eski  milletvekili Merve Kavakçı büyükelçi olarak atanmıştı. Mariam ve Gülhan Kavakçı ise Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görev yapıyor ve Erva Kavakçı ise Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje Direktörü. Ayrıca Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü iken Elif Kavakçı ise Emine Erdoğan’ın moda tasarımcılığını yapıyor.

Sendika.Org, Cumhuriyet