10 Ekim Katliamı davası avukatlarından Davutoğlu’na: Bildiğiniz, ortak olduğunuz her şeyi anlatın

“İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır” diyen Davutoğlu’na 10 Ekim Katliamı davası avukatları “Bildiğiniz, ortak olduğunuz her şeyi anlatın” çağrısı yaptı

10 Ekim Katliamı davası avukatlarından Davutoğlu’na: Bildiğiniz, ortak olduğunuz her şeyi anlatın

“Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır” diyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na bir tepki de Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te gerçekleştirilen Barış Mitingi’nde 103 kişinin hayatını kaybettiği katliamda hayatının kaybedenlerin avukatlarından geldi.

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu adına yapılan açıklamada Bildiğiniz, tanık olduğunuz, ortak olduğunuz her şeyi anlatın. Yaptığınız bu açıklamalar ile ne demek istediğinizi ayrıntılarıyla anlatmak durumundasınız. Söz konusu kritik dönemde yapılanları, kimlerin emir ve talimat verdiğini tek tek söylemek zorundasınız. 10 Ekim Ankara Katliamı ve Suruç Katliamı davaları halen devam etmektedir. Bu davalara gelip bildiğiniz her bir konuda tanıklık yapmalısınız” vurgusu yapıldı.

“İktidarınızın ve kendinizin siyasal sorumluluğunu ilan etmiş oldunuz”

Avukatlar açıklamanın devamında “Bunları yapmadığınız durumda açıklamalarınız tarafımızca siyasi manevralar olarak ele alınacaktır. Ancak her koşulda 7 Haziran ve 1 Kasım arasındaki katliamlar döneminden iktidarınızın ve kendinizin siyasal sorumluluğunu ilan etmiş oldunuz, bu durum tarihe böyle geçecekti” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ SONRASI YAŞANANLARI HATIRLATTI: DEFTERLER AÇILIRSA İNSAN YÜZÜNE ÇIKAMAZLAR

Sendika.Org