Ordu’da sendikalaşan çağrı merkezi işçileri işveren baskısına boyun eğmiyor

Tez-Koop-İş sendikası örgütlenme çalışması yürüttüğü çağrı merkezlerinde çalışanlara baskı uygulanmasına tepki göstererek, “Tehditle, baskıyla ve gizli veya açık zorlamalarla sendikal örgütlenme hakkının ortadan kaldırılmasına asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz” dedi

Ordu’da sendikalaşan çağrı merkezi işçileri işveren baskısına boyun eğmiyor

Ordu’da Tez-Koop-İş Sendikası tarafından Comdata Çağrı Merkezi ile ATOS Çağrı Merkezi’nde yürütülen çalışma sonucu yeterli üye çoğunluğuna ulaşılarak toplu iş sözleşmesi yetki süreci başladı. Ancak sendikal örgütlenmenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğü Pozitif Çağrı Merkezi’nde son günlerde işveren tarafından baskı yapılmaya başladı.

Çağrı merkezi önünde dün (25 Temmuz) yapılan açıklamada konuşan Tez-Koop-İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, işyerlerinde sendikaya üye olan işçilere baskı yapılmasını kınayarak sendikal örgütlenme baskıyla engellenmeye çalışılmasına boyun eğmeyeceklerini söyledi. Sayın şöyle konuştu:

Çalışanların anayasal ve yasal haklarını kullanmasını engellemeye çalışanlarla her koşulda mücadele edeceğiz. Açık ya da gizli yasa dışı baskıların sürdürülmesi durumunda ilgili kişiler için Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunacağız. Yasal haklarımızı kullanmaktan hiçbir biçimde ve asla çekinmeyeceğiz. Tüm yolları ve araçları sonuna kadar kullanacağız. Çünkü her çalışanın sendikalaşma hakkı vardır ve bunu korumak, kollamak ve geliştirmek bizim boynumuzun borcudur. Sendikal yükümlülüğümüz, sorumluluğumuz ve görevimizdir. Çünkü burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke değildir; burası hukuk kurullarının işlemesi gereken bir ülkedir.

Sayın açıklamanın sonunda tehditle, baskıyla ve gizli veya açık zorlamalarla sendikal örgütlenme hakkının ortadan kaldırılmasına asla izin vermeyeceklerini belirtti.

Sendika.Org