Öğretmen Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları “intihar değil cinayet” diyor

Van’a bağlı Başkale ilçesinde öğretmenlik yapan Fatma Kabukçu, ailesinin Kürt-Alevi olan erkek arkadaşı ile beraberliğine karşı çıkması üzerine yaşamına son verdi. Arkadaşları, "intihar değil, cinayet" diyor

Öğretmen Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları “intihar değil cinayet” diyor

2017 yılında Van’a sınıf öğretmeni olarak atanan Fatma Kabukçu, ailesinin yaşadığı Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yaşamına son verdi. Kabukçu’nun arkadaşları, aile ve toplumsal baskıya dikkat çekti.

Manisa Demirci CHP Gençlik Kolları Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Demirci Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini yürüten Kabukçu, Hatay’daki Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi’nde de gönüllü öğretmenlik yapmıştı.

Gazete Karınca’nın haberine göre, Kabukçu’nun, Kürt ve Alevi bir meslektaşı ile beraberliği olduğunu öğrenen aile üyelerinin baskısına karşı mücadele ettiğini savunan arkadaşları, Kabukçu’nun asıl katilinin toplumsal sorunlar olduğunu söyledi. Ayrıca, arkadaşları Kabukçu’nun iki yıldır sistematik baskıya karşı mücadele ettiğini ve bu durumun onu ölüme sürüklediği belirerek, “İntihar değil cinayet” dedi.

Sendika.Org