Kemalpaşa Halk Festivali başlıyor: Sonsuz güzelleşecek dünya, biz kurduğumuz zaman

Bu yıl “Sonsuz güzelleşecek dünya, biz kurduğumuz zaman” sloganı ile 15’incisi düzenlenen ve 2011 yılında polisin biber gazlı saldırısında yaşamını yitiren Metin Lokumcu’ya adanan Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 3-4 Ağustos'ta gerçekleşecek

Kemalpaşa Halk Festivali başlıyor: Sonsuz güzelleşecek dünya, biz kurduğumuz zaman

Hopa-Kemalpaşa halkının kendi emeği, dayanışması ve kolektif üretimi ile örgütlediği sponsorsuz, fonsuz Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 15 yaşında. Sözün, yetkinin, karar hakkının halkta olduğu; sömürünün, adaletsizliğin, eşitsizliğin olmadığı bir dünyayı işaret eden festival, “Sonsuz güzelleşecek dünya, biz kurduğumuz zaman” diyecek.

3-4 Ağustos’ta gerçekleşecek festival için geri sayım başladı. 31 Mayıs 2011’de polisin biber gazlı saldırısında yaşamını yitiren Metin Lokumcu’ya adanan Kemalpaşa Halk Festivali’ne 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Festivalde bu yıl Aylin Aslım, Gökhan Birben başta olmak üzere bir çok sanatçı sahne alacak. Festivale bu yıl Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay da katılacak.

3 Ağustos’ta Kemalpaşa’da Festival Yürüyüşü ile başlayacak etkinlik gündüz ve gece etkinlikleri olarak sürecek. Birinci günün gündüz etkinlikleri kapsamında Halkevi Halkoyunları Çocuk Ekibi, Halkevi Drama Çocuk Ekibi ile birlikte Primatölye Topluluğu’nun Göçebe oyunu sahne alacak.

Aynı günün gecesinde saat 19.00’da Halkevi Çocuk Korosu, Onurcan Çelik-Ufuk Yılmaz ve Gökhan Birben Karadeniz sahne alacak.

Festivalin ikinci gününde gündüz etkinlikleri kapsamında Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Sendika.Org yazarı Menderes Tutuş’un katılımıyla “Şimdi ne yapmalı? Halkın eşit bir yaşam ve adalet arayışının yolunu, sol ve sosyalistler nasıl açacak?” konulu panel düzenlenecek.

4 Ağustos kapanış etkinliklerinde ise Liseli Genç Umut müzik topluluğu, Halkoyunları Gösterisi, Tanju Topal & Yusuf Aydın sahne alacak, festival programı Aylin Aslım’ın şarkılarıyla sona erecek.

 

Sendika.Org