Kadın Savunması Ağı’ndan yaz kampını engellemeye çalışanlar hakkında suç duyurusu

Kadın Savunması Ağı, Dikili'de yapmak istedikleri kadın kampını keyfi bir şekilde engellemeye çalışan Jandarma Komutanı Alaattin Duru ve Kaymakam Vekili Mahmut Kaşıkçı hakkında " görevi kötüye kullanmak" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

Kadın Savunması Ağı’ndan yaz kampını engellemeye çalışanlar hakkında suç duyurusu

Kadın Savunması Ağı’nın 17-21 Temmuz aralığında düzenlemek istediği Kadın Yaz Kampı, Dikili Kaymakam Vekili Mahmut Kaşıkçı ve Jandarma Komutanı Alaattin Duru tarafından, valilik talimatı olduğu iddiasıyla engellenmeye çalışılmıştı. Kaşıkçı ve Duru, kadınların Hükümet Konağı önünde oturma eylemi yapması üzerine geri adım atmak zorunda kalmıştı.

DİRENEN KADINLAR KAZANDI: “YASAKLARI YENDİK, YARIN KAMPIMIZA BEKLİYORUZ”

Kadın Yaz Kampı, dün sonlanmış olmasına rağmen Kadın Savunması Ağı, kampı engellemeye çalışan Kaşıkçı ve Duru hakkında “görevi kötüye kullanmak” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu öncesinde Dikili Adliye Sarayı önünde açıklama yapan kadınlar, yasaklama girişiminin keyfi olduğunu belirterek “Kol kırılır yen içinde kalır” ilkesini benimsemediklerini belirterek şunları söyledi:

Bizler haklarımızı savunmaya devam edeceğiz, keyfi uygulamaların, görevlilerin görevinden kaçmasının önüne geçmek için bugün bu suç duyurusunda bulunmayı bir zorunluluk olarak kabul ettik ve bugün buradayız. Hukuksuzluk kadın mücadelesi ile son bulacak. Kampımızı yaptık yolumuza devam edelim, demeyeceğiz. Bu yüzden de hukuksuz sürecin yasal olarak da takipçisi olmak için bugün Dikili’de Adalet Sarayı önündeyiz. Hukuksuzluğu, bu keyfi düzeni, kamu görevini suistimal etmenin önüne geçmek için hiçbir zaman da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

Sendika.Org