İBB’de 35 yıl sonra bir ilk: Kadın genel sekreter yardımcısı atandı

Ekrem İmamoğlu İBB’nin 35 yıllık tarihinde bir ilke imza attı ve genel sekreter yardımcılığına bir kadını, elektrik şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapan Yeşim Meltem Şişli’yi atadı

İBB’de 35 yıl sonra bir ilk: Kadın genel sekreter yardımcısı atandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin büyükşehir statüsünü aldığı 1984’ten bu yana bir ilke imza atarak genel sekreter yardımcılığına bir kadını, Yeşim Meltem Şişli’yi atadı.

İmamoğlu’nun basın ofisinden yapılan açıklamada “Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri”, “İnsan Kaynakları ve Eğitim”, “Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar” ile “Satın Alma” daire başkanlıkları Şişli’ye bağlandı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Şişli, 33 yıllık kariyerinin 27 yılını enerji sektöründe geçirdi. Türkiye Elektrik İletim AŞ’den emekli olduğu 2007 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

İBB’de yapılan atamalar

İBB’de ilk önemli atama Genel Sekreterlik görevine TÜPRAŞ eski Genel Müdürü Yavuz Erkut ile yaşanmıştı.

Kent plancısı Mehmet Çakılcıoğlu genel sekreter yardımcılarından biri olmuş, “İmar ve Şehircilik” ve “Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme” daire başkanlıkları ile “Boğaziçi İmar Müdürlüğü” Çakılcıoğlu’na bağlanmıştı.

Hukuk Müşavirliği’ne ise daha önce Maltepe Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü olan Eren Sönmez getirilmişti.

Sendika.Org