Direnen kadınlar kazandı: “Yasakları yendik, yarın kampımıza bekliyoruz”

Kadın Yaz Kampı, kaymakamlık tarafından gerekçe gösterilmeden yasaklanmak istendi. Kadın Savunması'nın çağrısıyla kaymakamlık önünde oturma eylemi başlatan kadınlar, hukuksuz yasak kararını geri çektirdi

Direnen kadınlar kazandı: “Yasakları yendik, yarın kampımıza bekliyoruz”

17-21 Temmuz tarihleri arasında İzmir Dikili Badem Köyü’nde düzenlemesi planlanan Kadın Yaz Kampı, kaymakamlık tarafından gerekçe gösterilmeden yasaklanmak istendi. Kadın Savunması’nın çağrısıyla kaymakamlık önünde oturma eylemi başlatan kadınlar, hukuksuz yasak kararını geri çektirdi. Kadınlar kazanım sonrası yaptıkları açıklamada “Dayanışma ile kazandık tüm kadınları yarın kampımıza bekliyoruz” dedi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Kadın Yaz Kampı’nı hukuksuz bir şekilde engellemeye çalışanlara karşı kadınlar Dikili Kaykamlığı’nda nöbete başladı. Yetkili makamlardan yanıt alamayan ve kaymakamla görüştürülmeyen kadınlar, “Çatlasanız da patlasanız da biz bu kampı yapacağız!” diyerek eylemlerini sürdürdü.

Kaymakamlık bahçesinde oturma eylemine geçen kadınlar, herkesi Dikili İlçe Jandarma Karakolu Komutanı Alaattin Duru’yu arayarak,  “yasaklama” kararının gerekçesini sormaya çağırdı. Ayrıca Kadın Savunması tek tek tüm kadınları, kadın gruplarını dayanışmaya ve desteğe çağırdı.

Sendika.Org