Uğur Dündar’dan Yıldırım’a tepki: “Açıklamaları ‘kullanma niyeti’ni açıkça gösteriyor”

İmamoğlu-Yıldırım ortak yayınının moderatörlüğünü üstlenmeyi reddeden Uğur Dündar, Yıldırım’ın “Şaşırtma yapmak istedim, açıkça taraf olan biri” sözlerinin “kullanma niyeti”ni açıkça gösterdiğini ve ret kararındaki haklılığı ortaya çıkardığını söyledi

Uğur Dündar’dan Yıldırım’a tepki: “Açıklamaları ‘kullanma niyeti’ni açıkça gösteriyor”

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı Binali Yıldırım, dün (12 Haziran) akşam ATV-A Haber ortak yayınına katıldı.

Ekrem İmamoğlu ile katılacağı ortak yayın için Uğur Dündar’ın moderatörlüğünü önermesi hakkında konuşan Yıldırım, “İki sebepten dolayı Uğur Dündar’ı teklif ettim. ‘Yandaş televizyonda yaparlar kendin çal kendin oyna yaparlar’ dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Yeter ki bahaneleri kalmasın. Niye vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz” diye konuştu.

Dündar ise Yıldırım’ın sözlerine sosyal medya hesaplarından yanıt verdi. Yıldırım’ın, kendisini “Açıkça taraf olduğu için” demek yerine “Muhalif ama dürüst ve bağımsız olduğu için” diye önermesini tercih edeceğini belirten Dündar, “Bu durumda kullanma niyeti ortaya çıkıyor ve reddetmemdeki haklılığım anlaşılıyor” diye ekledi.

Sendika.Org