Selvi’ye göre Pontus iması da VIP krizi de AKP’ye eksi yazdı: “İmamoğlu, Zarrab’dan daha mı tehlikeli?”

Hürriyet'in iktidara yakın kalemi Abdulkadir Selvi, AKP'nin Pontus söylemini "çok çirkin" olarak niteledi, "Bunun mutlaka siyasi sonucu olur" diye ekledi. VIP tartışmasında İmamoğlu'nun valiye "it" dediği gibi bir görüntü olmadığını da aktaran Selvi, "İmamoğlu'na müsaade edilseydi ne olurdu?Reza Zarrab’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile VIP’i kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VIP’i kullanmasına izin verilemez miydi? Yoksa Zarrab’dan daha mı tehlikeli?" diye sordu

Selvi’ye göre Pontus iması da VIP krizi de AKP’ye eksi yazdı: “İmamoğlu, Zarrab’dan daha mı tehlikeli?”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bayramda çıktığı Karadeniz turunun Ordu ayağında yaşanan VIP geçiş krizi gündemi meşgul ederken Hürriyet gazetesinin iktidara yakın kalemi Abdulkadir Selvi’den dikkat çeken bir yazı geldi.

İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganı dışında sosyal medyada negatif bir kampanya yürütüldüğünü ve enformatik bir rezalet yaşandığını söyleyerek yazısına başlayan Selvi, seçim sürecine şu ana kadar Pontus tartışması ile VIP olayının damga vurduğunu söyledi.

“Pontus iması çok çirkin, AKP’yi olumsuz etkileyecek”

Pontus tartışmasında AKP’nin tavrını eleştiren Selvi şöyle dedi:

Pontus iması, Binali Yıldırım’dan ya da parti sözcülerinden gelmedi ama en başında etkili bir tavır konulmadığı için Pontus iddiası üzerlerine kaldı. İletişimde altın kuradır: Her zaman algı, olgunun önüne geçer.

1991 seçimlerinde Demirel, Mesut Yılmaz’ın memleketi olan Rize’de “Hamsi kavağa çıkar mı?” diye konuşmuştu. Karadenizliler bundan incindi. Seçimde DYP, Karadeniz’de ağır bir yenilgiye uğradı. Rize’de ANAP yüzde 47, DYP yüzde 19 aldı. Demirel, “Hamsi bana Karadeniz’de 15-20 milletvekili kaybettirdi” dedi. Bunların mutlaka bir siyasi sonucu olur.

Karadenizlilerle çalıştım. Türkiye sevdalısı insanlardır. Pontus imasında bulunmak onlardan önce beni yaraladı. Pontus imasını çok çirkin bulurum. Çünkü Karadenizli kardeşlerimize yapılabilecek en büyük hakarettir. O topraklardaki Pontus hesapları yapanların önündeki en büyük engel, vatanperver Karadeniz halkıdır. Kimse Karadenizlilerin vatan sevgisini test etmeye kalkışmasın.

“İmamoğlu’nun annesi, Zarrab’dan daha mı tehlikeli?”

Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki VIP tartışmasında İmamoğlu’nun valiye “it” dediği iddiasının şu ana kadarki görüntülerde olmadığını belirten Selvi, İmamoğlu’nun VIP’e alınmamasını da şu sözlerle eleştirdi:

Tamam, İmamoğlu VIP listesinde yok. Ama siyaset liste işi değil, duruş meselesidir. Eğer liste işi olsa VIP listelerini tutanlar parti kurar, iktidar olurdu. Bunlar her zaman sandığa yansır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından önceden bilgi verilerek ve onun refakatinde VIP’e girilmiş. Siyaset aynı zamanda centilmenlik işidir. Eğer İmamoğlu VIP’ten geçmek istiyorsa, müsaade edilseydi ne olurdu?

Türkiye’yi ABD’de mahkeme huzurunda zor durumda bırakan Reza Zarrab’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile VIP’i kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VIP’i kullanmasına izin verilemez miydi? Yoksa Zarrab’dan daha mı tehlikeli?

Ordu-Giresun Havalimanı’nda görev yapanlardan CHP yönetimine “Ne iş adamlarının sevgililerini uğurladık buradan” diye bilgiler akmaya başlamış. İş adamının sevgilisini merak etmiş olabilirsiniz ama ben iş adamını merak ettim. Yakında bir liste çıkabilir.

Selvi, yazısını “AK Partililer, ‘Yukarıya doğru bir tırmanış başladı’ diyorlar. Ama nefesleri yetecek mi belli değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise sahaya inmesi düşünülmüyormuş” aktarımı ile bitirdi.

Sendika.Org