Saldırıya uğrayan Yeniçağ yazarı Demirağ, Erdoğan’a hakaretten hapse girdi

Gazeteci Demirağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle hakkında verilen 11 ay hapis cezası nedeniyle hapse girdi

Saldırıya uğrayan Yeniçağ yazarı Demirağ, Erdoğan’a hakaretten hapse girdi

Ankara’da sokak ortasında saldırıya uğrayan Gazeteci Yavuz Selim Demirağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle hakkında verilen 11 ay hapis cezası nedeniyle hapse girdi.

Gazeteci Demirağ, hapse gireceğini bugün Yeniçağ’daki “Mahpus çantası” başlıklı yazısında anlattı. “Siz bu satırları okurken ben de kapının arkasında hazır bekleyen çantamı alıp cezaevine girmiş olacağım” diyen Demirağ, şu ifadeleri kullandı:

Suçum ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’. Daha önce yazdım. FETÖ’cü polislerin kumpası ile tutulan fezleke, konuşma metnininkaseti bana verilmedi. Montajsız video izletilmedi. Karar gıyabımda verildi. Hakim dinlemedi bile. Talimatla alınan ifadeyi yeterli gördü. İstinaf Mahkemesi de hiç bir işlem yapmadan onayladı. Hasılı 11 ay 20 günlük ceza infaz edilecek. Bu arada devam eden sayısına yetişemediğim başka davalar da var.

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ, 10 Mayıs’ta bir diğer Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel ile gerçekleştirdiği program sonrası evine girmek üzereyken arkasından gelen yaklaşık 5-6 kişilik grubun sopalı saldırısına uğramıştı. Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin 6 kişi olduğu ve 2’sinin yakalandığı belirtilmiş ve gece saatlerinde 4 şüpheli daha gözaltında alınmıştı. Ancak gözaltına alınan saldırganlar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

İlgili haber:

Sendika.Org