Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun pasaportu “terör” gerekçesiyle iptal edilmiş

HalkTV'de canlı yayına çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından "terör" gerekçesiyle pasaportunun verilmediğini açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun pasaportu “terör” gerekçesiyle iptal edilmiş

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HalkTV’de Özlem Akarsu Çelik’in yönettiği Gün Ortası programına katıldı. Programda Çelik, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Üsküdar’da yaptığı bir konuşmada, Saadet Partili birinin itirazı üzerine “Teröristlerle işbirliği yaptılar” dediğini anımsattı.

Çelik, Karamollaoğlu’na Soylu’nun adaymışçasına sert bir üslup kullamasını nasıl değerlendirdiğini sordu. Karamollaoğlu, yanıt olarak “Tayyip [Erdoğan] beyin, şuanda itibarının sarsılmasına en büyük sebeplerden bir tanesi de bana göre İçişleri Bakanı’dır, kim ne derse desin” diye yanıt verdi.

Sözlerine devam eden Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden sonra pasaportunu değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gittiğini ve burada görevlinin “Biz size pasaport veremeyiz. Sizin isminizin karşısında ‘terör’ yazıyor” dediğini aktardı. Karamollaoğlu, “Skandal bir iş. Beyfendi, kendisi bizi terörist ilan ettiği için ‘yazın üstüne’ demiş. Benim gibi 170 bin insanın önüne ‘terörle irtibatlıdır’ yazmışlar” dedi.

Karamollaoğlu, durumu “birilerine” söylemesinin ardından 10-15 gün içerisinde isminin önündeki “terör” ibaresinin kaldırıldığını belirterek “Niye kalktı? Nasıl kalktı? Kim kaldırdı? O isim, ‘terör’ sıfatı niye kondu, bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org