Koç Holding’den Soylu’ya yanıt: Ticari şirketiz, Binali Yıldırım’a da araç tahsis ettik

Saray medyası ve Süleyman Soylu tarafından “İmamoğlu’na uçak tahsisi” nedeniyle hedef gösterilen Koç Holding, Setair şirketinin 29 yıldır bu amaçla çalıştığını ve henüz 3 Mart’ta Binali Yıldırım’a da helikopter tahsis ettiğini söyledi, suçlamaları reddetti

Koç Holding’den Soylu’ya yanıt: Ticari şirketiz, Binali Yıldırım’a da araç tahsis ettik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 19 Mayıs’ta Samsun ve 4-5 Haziran’da Trabzon-Giresun-Ordu ziyaretlerini Koç Holding’e bağlı Setair uçaklarıyla yapması, önce Saray medyası ardından da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef alınmıştı.

Koç Holding suçlayıcı ifadelere yazılı bir açıklama yaparak yanıt verdi.

Setair’in havacılık sektöründe 1990’dan bu yana hizmet veren bir ticari işletme olduğunu, bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da aralarında olduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye hizmet sunduğunu belirten Koç Holding, bir diğer İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın da 3 Mart günü aynı şirketten kiralanan bir helikopter ile yolculuk yaptığına dikkat çekti.

Koç Holding, “Oluşan mevcut gündem itibariyle bu durumu izah etmekten ötürü hicap duyuyoruz. Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz” dedi.

Sendika.Org