İçişleri Bakanı Soylu memleketi Trabzon’da “Her şey çok güzel olacak!” sloganlarıyla karşılandı

Ekrem İmamoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aynı gün Trabzon'a ziyarette bulundu. İmamoğlu'ndan önce Trabzon'a ulaşan Soylu, kitle tarafından "Her şey çok güzel olacak" sloganlarıyla protesto edildi

İçişleri Bakanı Soylu memleketi Trabzon’da “Her şey çok güzel olacak!” sloganlarıyla karşılandı

İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün (4 Haziran) memleketi Trabzon’a gitti. Trabzon’a İmamoğlu’ndan önce gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu’nu bekleyen kitle tarafından “Her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla karşılandı.

Havaalanından çıktığı sırada bir yurttaşın “Akıllı ol Soylu” diyerek tepki göstermesi üzerine, Soylu “Artistlik yapma” diyerek yanıt verdi. Bu sırada kitle “Her şey çok güzel olacak” sloganları atmaya başladı.

Protestonun ardından açıklamalarda bulunan Soylu, “Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağında gelmedim. Ben akıllıyım. Allah şahit size hiçbir yanlışımız olmadı” dedi. “Üzüldüğümü söylemek istiyorum” diyen Soylu, sözlerinin devamında “Her türlü yaygarayı ortaya koymak isteyenlere müsaade etmeyin. O provokasyona gelmem. Bunu kınıyorum. Bunu yanlış buluyorum. Ayıplıyorum. İstanbul’un gücü üzerinden benim ülkemi istikrarsızlaştırmak isteyenlere izin vermeyin” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org