Erdoğan: “Bir tarafta terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı…”

Seçimlere günler kala Hasan Doğan Spor Kompleksi'nin açılışına katılan Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı'na yükleneyim derken "Bir tarafta Cumhur İttifakı'nın, yani terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı" var dedi

Erdoğan: “Bir tarafta terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı…”

YSK kararıyla iptal ettirilen seçimlerin yenilenmesine yalnızca iki gün kaldı. Seçimlere bir hafta kala sahaya inen Tayyip Erdoğan, sabah uluslararası basın kuruluşlarıyla bir aradaydı. Öğleden sonra ise Hasan Doğan Spor Kompleksi’nin açılışına gitti.

Erdoğan’ın hedefinde İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve Millet İttifakı vardı. Pazar günü yapılacak seçimlere ilişkin konuşan Erdoğan, konuşmasında “Millet İttifakı” yerine “Cumhur İttifakı” dedi. Daha sonrasında ise hatasını düzelterek konuşmasına devam etti:

Bir tarafta Cumhur İttifakı’nın, yani terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı. Öyle demiyor mu? Ne diyor Kandil, oylarımız Millet İttifakı’nın adayına, diyor. Millet İttifakı’nın adayı kim, belli. İsim vermeyeceğim, belli. Ama şunu biliyoruz. CHP Başkanı Bay Kemal, rahatsız oluyor bir şeylerden, çıkamıyor meydanlara.

İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kaynaklarının israf edildiğine ilişkin açıklamalarına değinen Erdoğan, cemaat ve vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının gençlere ve kadınlarla çalışan, eğitim, spor ve kültür alanlarında çalışma yapan hayır kuruluşlarıyla yapılan ortak işlere harcandığını, nakit olarak herhangi bir ödeme yapılmadığını ileri sürdü.

“Seçilse bile vitrin süsü”

Erdoğan, belediye meclis üyeliği çoğunluğunun ve başkan vekilliklerinin AKP’li olduğunu belirterek “Bu sadece vitrin süsü olarak, seçilse bile sadece belediye başkanlığı yapacak. Vitrin süsü. Neyle yönetecek? En ufak bir yanlışında karşısına kim dikilecek? Meclis dikilecek” dedi.

“Kaftancıoğlu terör örgütü temsilcisi, domuzla da arası iyi”

Konuşmasında CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da hedef alan Erdoğan şunları söyledi:

Milletin inancına hakaret eden il başkanı ortada yok. İstanbul il başkanı biliyorsunuz, neyle meşgul? Tam bir terör örgütünün temsilcisi, DHKP-C. Bunun yanında da domuzla da arası iyi. Böyle de bir özelliği var.

Erdoğan konuşmasında İzmir ve İstanbul’a suyu AKP’nin getirdiği konusundaki ısrarını da sürdürdü. Bu söylem, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından birçok defa yalanlanmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur