CHP itiraz etti, ilçe seçim kurulu Kadıköy’deki Erdoğan-Yıldırım pankartının kaldırılmasına karar verdi

İlçe seçim kurulu CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı'nın itirazı üzerine, Kadıköy Vapur İskelesi'nin ön cephesindeki Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım fotoğraflarının bulunduğu pankartın kaldırılmasına karar verdi

CHP itiraz etti, ilçe seçim kurulu Kadıköy’deki Erdoğan-Yıldırım pankartının kaldırılmasına karar verdi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Kadıköy Vapur İskelesi, AKP’lilerin CHP’lilerin seçim çalışmasını önce dev bir led ekranla engellemeye çalışması ve ardından bölgeye gelen çevik kuvvetin, iskeleden çıkan yurttaşlarla CHP’nin standı arasına duvar örmesi basında geniş yer bulmuştu.

KADIKÖY’DE İMAMOĞLU PROPAGANDASINA ÖNCE LED EKRAN SONRA POLİS BARİKATI İLE ENGEL

10 Haziran’da ise iskele çıkışına polis bariyerleri yerleştirilmişti. İskelenin ön cephesindeki, Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın fotoğraflarının bulunduğu büyük pankart ise tepki toplamıştı.

ÇEVİK KUVVET ZİNCİRİ YETMEDİ, BARİYER KURULDU: VAPURDAN İNEN AKP STANDINDAN GEÇMEK ZORUNDA!

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, söz konusu pankarta ilişkin ilçe seçim kuruluna başvuruda bulundu. CHP’nin başvurusunu değerlendiren 1. İlçe Seçim Kurulu, pankartın “propaganda ilan ve reklam malzemelerinin seçim kurullarınca gösterilen yerlere asılabileceği”ni belirterek pankartın kaldırılmasına karar verdi. Kararı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Sendika.Org