Bi+Pride İstanbul 28 Haziran’da başlıyor

Bi+ Pride İstanbul etkinlikleri, Türkiye'de ilk kez düzenleniyor

Bi+Pride İstanbul 28 Haziran’da başlıyor

İstanbul’da biseksüellik ve bi+ politika üzerine örgütlenen etkinlikleri duyurmayı ve aynı zamanda Türkiye çapındaki bi+ konulu etkinlikleri takip ederek insanlara bi+ politikasına dair bilgi vermeyi amaçlayan Bi+ Pride İstanbul, ilk etkinliklerini 28-29 Haziran’da gerçekleştiriyor.

Etkinlik, Bi+’lar açısından Türkiye’deki ilk etkinlik olma özelliği taşıyor.

İlk etkinlik Maçka Parkı’nda

Programın ilk etkinliği olan “Bi+’lar buluşuyor!” 28 Haziran’da Maçka Parkı’nda gerçekleşiyor.

Çağrı metni şöyle:

Siz de ‘nerede benim gibi biseksüel+ (bi+)’lar?’ diyor musunuz? Kendinizi yalnız hissediyor musunuz? Ama değilsiniz. Bi+’lar buluşuyor. Bi+ Pride’ına Maçka Parkı’ndan start veriyoruz. Birbirimizi bulma, kendimizden başka bi+’ları tanıma fırsatını yakalayacağımız bu buluşma etkinliğinde yaşamak zorunda bırakıldığımız gündelik bifobi, biseksüel olumsuzlama ve mononormativite üzerine de konuşma alanı yaratmak istiyoruz.

Çimlere yayılıp tanış olacağımız, muhabbet eyleyeceğimiz bu etkinliğe gelirken yanınızda bir şey getirmek zorunda değilsiniz ama getirmeyi arzu ettiğiniz içecek ve atıştırmalıkların/yiyeceklerin vegan olmasına özen göstermenizi rica ediyoruz.

İkinci etkinlik atölye

Programın ikinci etkinliği olan Bi+ Atölyesi 29 Haziran’da gerçekleşiyor. Katılımı 20 kişiyle sınırlı olan etkinliğe kayıt olmak gerekiyor. Kayıt olmak için ise, [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterli.

Atölyenin çağrı metni de şöyle:

Biseksüellik nedir? Bifobi, biseksüel olumsuzlama ve mononormativite ne anlama gelmektedir? Biseksüeller heteronormatif topluluklarda ne tür ayrımcılıklarla karşılaşırlar? Biseksüeller LGBTİ+ topluluklarında kendilerini güvende hissediyorlar mı ve hoş karşılanıyorlar mı? Herkesin katılımına açık olacak bu atölyede biseksüelliği şemsiye bir kimlik olarak konuşacak, biseksüellikle ilgili üretilen ön yargı ve kalıp yargıları tartışacağız.

Bi+ Pride ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kaynak: Bianet