Akşener zoru gösterip çağrı yaptı: “Erdoğan’ı partiler arası bir mutabakat arayışına davet ediyoruz”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada “Ya düzelteceksiniz ya da millet sizi tasfiye edecek” diye seslendiği Erdoğan iktidarına partiler arası bir mutabakat çağrısı yaptı

Akşener zoru gösterip çağrı yaptı: “Erdoğan’ı partiler arası bir mutabakat arayışına davet ediyoruz”

İyi Parti grup toplantısında 23 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Meral Akşener, “Milletle inatlaşılmaz. Hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığı uygulanmalıdır. Türkiye’nin bir an önce düze çıkması için Sayın Erdoğan’ı partiler arası bir mutabakat arayışına davet ediyoruz. Slogan atarak, hamaset üzerinden meseleler çözemeyiz. Ülkenin geleceğinin koltuk hırsına feda edilmesine razı olamayız. Mevcut siyasetle yönetim anlayışını sürdürürse bir daha seçim kazanamayacağını fark etmiş olmalıdır.

Türk milleti çaresiz ve çözümsüz olmadığını biliyor. Ya düzelteceksiniz ya da millet sizi tasfiye edecek. Ya kendinizi yenileyeceksiniz ya da yenile yenile gideceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Liyakatli bir ekibi ekonominin başına getirin”

Ekonomiye ilişkin rakamlar paylaşan İyi Parti lideri şunları söyledi:

“Ekonomik tablo artık dikiş tutmaz hale geldi. İşsizlik, yoksulluk milletimizin canını yakıyor. Ekonomimiz daralıyor. Artık seçim gündemden çıktığına göre Erdoğan’ın buna kafa yorması lazım. Bir avuç insan zengin oldu, milyonlar fakirleştirildi. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinden 1 yıl geçti. Türk ekonomisi 2018’in son çeyreğinde yüzde 3 küçüldü.

Ekonomimiz resmen resesyona girdi. Döviz kurunda 1 yılda yüzde 22 artış var. Enflasyon oranı yüzde 18’in üzerinde. İşsizlik yüzde 14’lere çıktı. 1 yılda 1 milyon 334 bin insanımız işsiz kaldı. Bütçe açığı 2,7 milyar liradan 12,1 milyar liraya çıktı. Yüzde 548 arttı. Ticari krediler için yıllık maliyet yüzde 27,6’ya yükseldi. Hangi babayiğit doğrudan yatırım yapacak? Konut           ve taşıt kredi faizleri neredeyse ikiye katlandı. İnşaat ve otomotiv sektörleri kan ağlıyor.

Ekonomi yalan söylemez, ekonomi yalanla yönetilmez. Artık bıçak kemiğe dayandı.

Yokluğa, yoksulluğa bir an önce çare bulun. Masallar ve rakamlar karın doyurmuyor. Millet iş ve aş istiyor. Liyakatli bir ekibi ekonominin başına getirin. ‘Bunlara kulak asmam, bildiğimi okurum’ diyorsanız Türk milleti çaresiz değil.”

Sözlerine “Yeni bir dönem başladı” diye devam eden Meral Akşener, “AK Parti için o mahur beste çalıyor. AK Parti için winter is coming” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Türk