Yeni Çağ yazarı Demirağ’a “faili meçhul” saldırı

İyi Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Çağ gazetesinin yazarı Yavuz Selim Demirağ, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Demirağ, Bahçeli çizgisine sert eleştiriler yönelten bir isim olarak biliniyor

Yeni Çağ yazarı Demirağ’a “faili meçhul” saldırı

Yeni Çağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Türkiyem TV’de sunduğu Yeniçağ’da Meydan programının ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Demirağ, Murat Ağırel ile gerçekleştirdiği program sonrasında evine girmek üzereyken arkasından gelen ve beyzbol sopaları taşıyan 7 kişinin saldırısına uğradı.

Demirağ’ın başına ve yüzüne sopalarla vuran saldırganlar, kullandıkları Doblo model araçla olay yerinden kaçtılar. Öte yandan saldırının ardından yapılan incelemede araca ait plakanın ise çalıntı olduğu ortaya çıktı. Demirağ, uğradığı saldırı sonrasında ailesi tarafından GATA’ya kaldırıldı.

Demirağ, MHP’nin iç ilişkilerini yakından bilen ve Bahçeli’nin izlediği çizgiye sert eleştiriler yönelten bir isim olarak biliniyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de twitter hesabı üzerinden tepkisini dile getirerek, “Yeniçağ Gazetesi yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ’a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bu yapılan alçak saldırı basın özgürlüğüne ve fikir hürriyetimize yapılmıştır. Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!” dedi.

Sendika.Org