Yavaş: AKP’nin 1 milyara yaptığı ihaleyi biz 188 milyon liraya tamamladık

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP'nin 1 milyar lira maliyetle gerçekleştirdiği ihaleyi 188 milyon liraya tamamladıklarını açıkladı

Yavaş: AKP’nin 1 milyara yaptığı ihaleyi biz 188 milyon liraya tamamladık

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dün (23 Mayıs) akşam katıldığı bir iftar programında konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde oldu bittiyle yetkilerinin elinden alınmasına karşı koyan Yavaş, “Neden bu şirketlerin yönetimlerini vermek istemiyorlar diye sormamız lazım. Bunları yakında açıklayacağız, şirketlerle bunların neler yaptıklarını hepiniz göreceksiniz” dedi.

Bu kaynakları bırakmak istemiyorlar

Yavaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bu kaynakları bırakmak istemiyorlar, alışmışlar. 2016-2017 yılında yılda 1 milyara gerçekleştirilen ihaleyi açık şeffaf ve internetten yayınlama suretiyle bütün dünyanın izleyeceği şekilde ilan ederek yayınladık. Onların 1 milyara yaptıkları ihaleyi biz bu yılın fiyatıyla 188 milyon liraya tamamlamış olduk. Bu nedenle bırakmak istemiyorlar. İnşallah bunlarla ilgili net rakamları kamuoyuyla paylaşacağız. Ben İstanbul’da inşallah daha fazla başarı bekliyorum ve Ekrem İmamoğlu kardeşimi de sizlere emanet ediyorum.

Kaynak: Sözcü