SE-SAM, “Her şey güzel olacak” diyen sanatçılara ödül vermekten vazgeçti

Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği, “#herşeyçokgüzelolacak” etiketi ile paylaşım yapan sanatçılara süre kısıtlamasını bahane göstererek ödül vermekten vazgeçti

SE-SAM, “Her şey güzel olacak” diyen sanatçılara ödül vermekten vazgeçti

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) başkanlığı için 6 Mayıs’ta seçimlerin yenilenmesi kararı vermesi üzerine Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı ile Twitter’da “#herşeyçokgüzelolacak” etiketiyle paylaşımlarda bulunan sanatçıların ödülleri verilmedi.

Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından bu gece (11 Mayıs) düzenlenecek “Türk Sinemasını Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni” ne davet edilen sanatçılara yapılan davet çeşitli bahanelerle geri çekildi.

Sanatçı Cahit Berkay, kendisine gelen davetin “konuşma süreleri yetmez” bahanesi ile geri çekildiğini belirterek kendisine ödül verilmemesinin asıl sebebinin “#herşeyçokgüzelolacak” etiketi ile yaptığı paylaşım olduğunu söyledi.

Parla Şenol da aynı gerekçe ile kendisine verilen ödülün geri çekildiğini belirtti ve “Süre kısıtlamasının nedeni belli” diyerek “#herşeyçokgüzelolacak” etiketi ile yaptığı paylaşımı anımsattı.

Sendika.Org