S Sport spikeri Saraç: Enes Kanter oynadığı için NBA konfederasyon finalini yayımlayamayacağız

S Sport, NBA Batı Konferansı Finali’nde karşı karşıya gelecek Enes Kanter’in takımı Portland Trail Blazers ile Golden State Warriors’ın karşılaşmasını yayımlayamayacağını açıkladı

S Sport spikeri Saraç: Enes Kanter oynadığı için NBA konfederasyon finalini yayımlayamayacağız

Türkiye’de NBA maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran S Sport, NBA Batı Konferansı Finali’nde karşı karşıya gelecek Enes Kanter’in takımı Portland Trail Blazers ile Golden State Warriors’ın karşılaşmasını yayımlayamayacağını açıkladı.

Türk basketbolcu Enes Kanter, Fethullah Gülen’e verdiği açık destekle biliniyor. Kanter bu nedenle milli takıma da alınmıyor. Kanter’in pasaportu da iptal edilmişti.

Reuters’a konuşan Kanalın spikeri Ömer Saraç, “Warriors-Blazers maçlarını yayımlayamayacağımızı net olarak söyleyebilirim” dedi ve ekledi:

Dahası, Portland finale çıkarsa onu da yayımlamayacağız. Bu bizimle ilgili bir durum değil ama durum da bu.

Reuters’a konuşan bir S Sport yetkilisi de yalnızca Toronto Raptors ile Milwaukee Bucks arasındaki Doğu Konferansı Finallerini yayınlayacaklarını açıkladı. Reuters, Türkiye’de maçları izlemek isteyenlerin NBA’in ücretli internet platformları olan NBA TV ve NBA International üzerinden seyredebileceğini duyurdu.