MHP’li başkan tehdit etmişti: Gazeteci İdris Özyol’a saldırı

Antalya’da muhalif yazılarıyla bilinen gazeteci İdris Özyol, çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı. Özyol, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili tarafından tehdit edilmişti

MHP’li başkan tehdit etmişti: Gazeteci İdris Özyol’a saldırı

Yeni Çağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırının ardından saldırganların serbest bırakılmasına yönelik tepkiler sürerken gazetecilere yönelik bir saldırı da yine benzer şekilde Antalya’da gerçekleştirildi.

YENİ ÇAĞ YAZARI DEMİRAĞ’A “FAİLİ MEÇHUL” SALDIRI

Evrensel’den Yusuf Yavuz’un haberine göre, muhalif yazılarıyla tanınan Antalya’nın deneyimli gazetecilerinden İdris Özyol, akşam saatlerinde çalıştığı Akdeniz’de Yeni Yüzyıl Gazetesi binası önünde kimlikleri henüz belirlenemeyen bir grup tarafından öldüresiye dövüldü. Başından ve göğsünden yaralanan Özyol’u olay yerinde bırakıp kaçan saldırganlar hakkında henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

ÇGD Akdeniz Şubesi saldırıyı kınadı

Muhalif yazılarıyla bilinen gazeteci-yazar İdris Öyol’un saldırıya uğramasına tepki yağdı. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve diğer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecileri hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

MHP’li Bilgili tehdit etmişti

Muratpaşa Belediyesi Meclisi’nin mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışmanın kentteki tüm gazetecilerin gündemi olduğu anımsatılan ÇGD Akdeniz Şubesi’nin açıklamasında şöyle denildi:

MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek Mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı. Bugün ise tehditler adresini buldu!

“Saldırganları kışkırtanlar hesap vermeli”

Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz” denilen ÇGD açıklamasında Özyol ve diğer gazetecilere tehditler savuran MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıların harekete geçmesi gerektiği belirtildi.

Gazeteciliğinin yanı sıra şair ve yazar kimliği ile bilinen İdris Özyol’un Lanetli Sınıf, Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk ve Kabuk Dudak gibi yayınlanmış kitapları bulunuyor.

Sendika.Org