Mardin kayyumunun belediyeye atadığı polisten iş başvurusu yapan kadına taciz

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde kayyum Mustafa Yaman döneminde KENT A.Ş'ye müdür olarak atanan polis Ercan Uysaler'in, belediyeye iş başvurusunda bulunan bir kadını taciz ettiği ve fuhuşa zorladığı anların ses kaydı ortaya çıktı. Mardin Emniyeti, Uysaler'in görevlendirilmesinin iptal edildiğini ve hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu

Mardin kayyumunun belediyeye atadığı polisten iş başvurusu yapan kadına taciz

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum Mustafa Yaman döneminde KENT A.Ş’ye müdür olarak atanan polis Ercan Uysaler’in, belediyeye iş başvurusunda bulunan bir kadını taciz ettiği ve fuhuşa zorladığı anların ses kaydı ortaya çıktı.

Gazeteci Sedat Sur’un ses kayıtlarını Twitter hesabından paylaşmasının ardından, HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay da konuyu Meclis gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Mardin Emniyeti’nden açıklama

Olayın ortaya çıkması ve Meclis gündemine taşınmasının ardından bir açıklama da Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden geldi. Uysaler’in görevlendirilmesinin iptal edildiği ve hakkında soruşturma başlatıldığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sosyal medya hesapları ve bazı yayın organlarında Mardin Büyükşehir Belediyesi Kent AŞ. de görevli bir polis memuru ile ilgili çıkan haberlerle alakalı adlı tahkikatın devam ettiğinin bilindiği olayın 31 Mart 2019 tarihinden sonra olduğunun öğrenildiği ve öğrenildiği andan itibaren görevlinin görevlendirme onayının iptal edilerek, idarî tahkikatın başlatıldığı ve tahkikatın sürdürüldüğü kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sendika.Org