Katil zanlısı istedi, Ekşi Sözlük’teki Şule Çet başlıkları engellendi: “Dosyayı unutturma çabası nafile”

Katil zanlısı istedi, Ekşi Sözlük’teki Şule Çet başlıkları engellendi. Şule Çet'in avukatı Umur Yıldırım, karara itiraz edeceklerini belirterek “Dosyayı unutturma çabası nafile” dedi

Katil zanlısı istedi, Ekşi Sözlük’teki Şule Çet başlıkları engellendi: “Dosyayı unutturma çabası nafile”

Bir yıl önce dün hayatını kaybeden Şule Çet’in katil zanlısı Çağatay Aksu, Ekşi Sözlük’teki “Şule Çet”, “Şule Çet cinayeti” ve “reddedilince tecavüz edip balkondan atan erkek” başlıklarına mahkemeden “erişimin engellenmesi” kararı çıkarttı.

Kararda “Ankara Batı 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin Çağatay Aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir” ifadesi yer aldı. Mahkeme kararı Ekşisözlük yazarları tarafından tepkiyle karşılandı. ‘Şule Çet’ ve diğer bağlantılı başlıklara birçok entry girildi.

Hukuk sonradan işlemeye başladı

Sendika.Org’a değerlendirmelerde bulunan Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım, karara itiraz edeceklerini belirterek “Bu davayı insanların gözünün önünden çekmeye çalışıyorlar. Bu olay medyaya yansımadan önce sanıklar 3 defa serbest bırakıldı. Bu dosyada başından itibaren hukuksuzluk vardı. Evet bu dosyada kamuoyu baskısı oldu. Kadınlar ve medya bu olayı büyüttükten sonra bu dosyada hukuk işlemeye başladı. Gelinen noktada cinayet ve tecavüz olduğu su götürmez bir gerçek” dedi.

Yıldırım, sözlerinin devamında şunları söyledi:

Çağatay Aksu’nun annesi geçtiğimiz duruşmada oğlunun serbest bırakılması için bir kişiye verdiğini ve dolandırıldığını söyledi. Bu bir ihbardır. Oğlunun suçu yoksa neden birine para verdi? Ayrıca Çağatay Aksu, Şule Çet’in babasına ‘kızına sahip çıksaydın’ dedi. Bu sözleri hangi cesaretle söyleyebiliyorlar. Ekşisözlük’teki başlıkları sildirseler de mahkemedeki beyanları zabıtlarda mevcut. Dosyayı unutturma çabaları nafile.

Sendika.Org