İmamoğlu: FETÖ sanığına “İmamoğlu aleyhine ifade ver” diyen bakanlar kimlerdir!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir FETÖ sanığının kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi

İmamoğlu: FETÖ sanığına “İmamoğlu aleyhine ifade ver” diyen bakanlar kimlerdir!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP milletvekili merhum Mevlüt Aslanoğlu’nu, ölümünün 5’nci yıl dönümünde, Büyükçekmece’deki mezarı başında ziyaret etti. Ziyarete, İmamoğlu ile birlikte çok sayıda CHP milletvekili de katıldı. Anmada, Aslanoğlu’nun oğlu Erdem Aslanoğlu ile İmamoğlu, birer konuşma yaptı. İmamoğlu, anma ziyaretinin ardından mezarlık çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, FETÖ sanığı bir tutuklunun kendisi ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu Cemaat ile irtibatlandırması için ifadeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi.

“FETÖ”nün ‘belediyeler imamı’ olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan mahkemede verdiği ifadesinde “Tutanaklara isminin geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanda bulunmamı istediler” ifadelerini kullanmıştı.

“İMAMOĞLU’NA FETÖ’CÜ DE SENİ TAHLİYE EDELİM” DİYORLAR

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

Bir yerel gazeteci, FETÖ terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan bir kişinin ziyaretine üçüncü şahıs olarak yerel gazeteci nasıl gidebilmiştir. Herhangi birimiz böyle bir ziyareti yapabilir mi? Nasıl gidebilmiştir, kim izin vermiştir? Bahsi geçen bakanlar, yani ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, ‘İmamoğlu aleyhine ifade ver’ diyen bakanlar kimdir? Bunları cevaplamaları gerekiyor. Gerçekten Türkiye siyaset tarihine çok önemli bir lekedir yapılan bu iş. Tabii ki suç duyurusunda bulunacağız.

Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu hakkında zorla getirilme kararı

Sendika.Org