HDP’li Paylan’dan RTÜK’e şikâyet: “Nihat Hatipoğlu’nun yaptığı çocuk istismarıdır”

HDP’li Garo Paylan, Nihat Hatipoğlu'nun televizyon programına çıkartılan bir çocuğun dininin değiştirilmesi hakkında RTÜK'e şikâyette bulunduğunu açıkladı, “Hatipoğlu’nun yaptığı çocuk istismarıdır” dedi

HDP’li Paylan’dan RTÜK’e şikâyet: “Nihat Hatipoğlu’nun yaptığı çocuk istismarıdır”

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Nihat Hatipoğlu’nun 11 Mayıs’taki televizyon programında, 13 yaşında Ermeni-Hristiyan bir çocuğun yayına çıkartılarak dininin değiştirilmesi hakkında RTÜK’e şikâyette bulunduğunu açıkladı.

Çocuğun ailesi çocuklarının yayına çıkartıldığından haberleri ve bu konuda kesinlikle onayları olmadığını söylemektedir. Söz konusu programda yaşanan açıkça çocuk istismarıdır ve çocuk hakları ihlalidir” diyen Paylan, yaşananların RTÜK’ün 6112 sayılı kanunda belirtilen yayın ilkelerine de açıkça aykırı olduğunu belirtti.

HDP’li Paylan, RTÜK Başkanlığı’na yaptığı şikâyet dilekçesinde de “Nihat Hatipoğlu’nun sunduğu programda yaşanan alenen çocuk istismarıdır. Adı geçen programda 13 yaşındaki A. isimli çocuğun hakları yok sayılmış; çocuk, etnik kimliği ve dini inanışı üzerinden istismara uğramıştır” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur