Gülen sevdalısı AKP’li başkandan İmamoğlu hakkında ırkçı ifadeler

Fethullah Gülen sevgisiyle bilinen AKP’li Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonlu olması üzerinden ırkçı ifadeler kullandı

Gülen sevdalısı AKP’li başkandan İmamoğlu hakkında ırkçı ifadeler

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Mehmet katıldığı bir iftar programında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonlu olması üzerinden ırkçı ifadeler kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde “Ne dedi Yunan medyası? Takip ettiniz değil mi? “İstanbul’u Yunan kazandı” diyor. Bir dakika ya. Bu arkadaş nereli? CHP’nin adayı nereli?” diyen Göksu, katılımcıların “Trabzon” yanıtı üzerine sözlerini şöyle sürdürdü:

E nasıl oldu Yunan medyası, “İstanbul’u Yunan kazandı” dedi bir ses çıkmadı. Olay büyük kardeşlerim. Hesap büyük, olay büyük, bu olayı Esenler döndürecek Allah’ın izniyle.

Göksu, Gülen sevgisiyle biliniyor

2009’dan bu yana Esenler Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Tevfik Göksu, Fethullah Gülen sevgisiyle biliniyor.

AKP’li Göksu, Esenler Belediyesi’nin 2013 yılında düzenlediği Ramazan etkinliğinde Gülen için “Sadece Anadolu’yu değil yeryüzünü mayalayan bir gönül sultanıdırdemişti.

Göksu ayrıca, 14 Temmuz 2013 tarihli bir Twitter paylaşımında “#FethullahGüleniSeviyorum. Çünkü yüreğindeki sevgiyle bu toprakları mayaladı. Bu topluma inancın zaferini gösterdi” ifadelerini kullanmıştı.

Sendika.Org