Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne de polis zoruyla x-ray cihazı konulmak isteniyor

HDP’li Mardin, Cizre, İdil ve Silopi belediyelerine polis tarafından zorla konulan x-ray cihazı ve polis kulübeleri bu kez TOMA ve çevik kuvvet ekiplerince Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne konulmak istendi. Engelleme üzerine izin belgesi almak üzere geri çekilen polis, belediye çevresinde bekliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne de polis zoruyla x-ray cihazı konulmak isteniyor

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, HDP’li Mardin, Cizre, İdil ve Silopi belediyelerine polis tarafından zorla konulan x-ray cihazı ve polis kulübeleri bu kez TOMA ve çevik kuvvet ekiplerince Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne konulmak istendi.

DBB’nin protokol girişine gelen polis, “Güvenliği sağlamak amacıyla” binaya gireceklerini söyledi. Güvenlik görevlileri tarafından resmi belge olmadığı gerekçesiyle engellenen polis, bu kez izin belgesi almaya gitti. TOMA ve çevik kuvvet ekiplerinin belediye binası çevresindeki bekleyişi sürüyor.

Belediye yetkilileri, konuyla ilgili aradıkları Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne ise ulaşamadı. DBB Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, konuya dair partisinin Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’yi bilgilendirdi.

CİZRE VE SİLOPİ’DE NELER OLUYOR: VALİLİKTEN “TERÖR EYLEMİ” YAPILABİLECEĞİ GEREKÇESİYLE BELEDİYE ÖNLERİNE POLİSİYE TEDBİRLER

Sendika.Org