Büyükelçi açıkladı: Diyanet’in Bişkek’te yaptırdığı cami 35 milyon dolarmış!

Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Kırgızistan Başmüftülüğü’nün düzenlediği iftar yemeğini "FETÖ"cülerin katıldığı iddiası ile terk etti.Fırat programı terk ederken sarf ettiği sözler ile Diyanet’in Bişkek’teki cami için 35 milyon dolar harcadığını da itiraf etti

Büyükelçi açıkladı: Diyanet’in Bişkek’te yaptırdığı cami 35 milyon dolarmış!

Kırgızistan Başmüftülüğü’nün 7 Mayıs’ta düzenlediği iftar yemeğine Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’ın iddiasına göre “FETÖ”cüler de katıldı. Fırat, başmüftülük tarafından düzenlenen iftar yemeğini terk etti.

Fırat programı terk ederken sarf ettiği sözler ile Diyanet’in Bişkek’teki cami için 35 milyon dolar harcadığını da itiraf etti. Daha önce caminin maliyetinin 25 milyon dolar olduğu açıklanmıştı.

Bişkek’te Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilen İmam Serahsi Cumhuriyet Merkez Camii, 2018 yılı Eylül başlarında Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ve Tayyip Erdoğan’ın katıldığı görkemli törenle açılmıştı.

“Teröristlerle aynı masaya oturmam” diyen Fırat, “Biz burada 35 milyon dolara cami yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturtacaksınız. Siz buraya FETÖ terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? Ramazan bu, Ramazan da bu yapılır mı?” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org