Baraka’nın hazırladığı “Ayak Bacak Fabrikası” oyunu Mağusa’dan sonra Omorfo’da sahneleniyor

Kıbrıs’ta Baraka Tiyatro Ekibi’nin hazırladığı “Ayak Baca Fabrikası” adlı oyun 11 Mayıs’ta Omorfo’da yeniden seyirciyle buluşacak. Oyun , kara tohum yemek zorunda bırakılarak kötürüm kalan bir halkın içine düştüğü trajikomik durumları anlatıyor

Baraka’nın hazırladığı “Ayak Bacak Fabrikası” oyunu Mağusa’dan sonra Omorfo’da sahneleniyor

Baraka Tiyatro Ekibi’nin hazırladığı “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyun 4 Mayıs Cumartesi akşamı Kıbrıs Mağusa’da sahnelendi. Mağusalıların beğeni ile izlediği oyun, 11 Mayıs Cumartesi akşamı da Güzelyurt AKM’de seyirciyle buluşacak. Türkiye’nin önemli epik tiyatro yazarlarından Sermet Çağan’ın yazdığı oyun, kara tohum yemek zorunda bırakılarak kötürüm kalan bir halkın içine düştüğü trajikomik durumları ele alıyor. Ayrıca halktan kopuk aydın eleştirisini de sahneye taşıyor. Tek perdelik kara komedi olan Ayak Bacak Fabrikası, seyirciyi güldürürken düşündürmekte ve ülkemizden güncel konulara da değinmekte. Devlet ile dinin ve sermayenin ilişkisi, yasaklı kitap, MOBESE kameraları, polisin ve adalet sisteminin açmazları mizahi bir üslupla seyirciye sunuluyor. Oyunda Sol Anahtarı müzik grubunun özgün besteleri ve canlı müziği de yer alıyor.

10 TL olan oyun biletleri öğrencilere 5 TL’ye satılıyor. Biletler Omorfo Khora Kitap Evi’nden veya 11 Mayıs akşamı Güzelyurt AKM’den temin edilebiliyor.

Sendika.Org