Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü’nün eşi RTÜK’e daire başkanı olarak atandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü'nün eşi, RTÜK'te "daire başkanı" olarak görevlendirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın görevden aldığı Orhan Özdemir de RTÜK'e atandı

Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü’nün eşi RTÜK’e daire başkanı olarak atandı

Aralarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü’nün eşinin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevden aldığı önceki dönem bürokratının da bulunduğu isimlerin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı’ndaki çeşitli başkanlıklarda görevlendirildiği ortaya çıktı.

BirGün’de yer alan habere göre, Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’in eşi Fatma Çeliker RTÜK Strateji Dairesi Başkanı oldu. Yavaş’ın, göreve gelmesinin ardından Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinden aldığı Orhan Özdemir de RTÜK İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’na atandı.

RTÜK’ün bazı muhalif üyelerinin, “Kurumda başkanlık görevlerine atanabilecek uzun yıllardır görev yapmış 30 personel var” uyarısına rağmen yapılan bir diğer atama ise Bilgi Teknolojileri  Daire Başkanlığı’na oldu. Ulaştırma Bakanlığı’nda görev yapan Olcay Çiçeklitaş, RTÜK Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı oldu..

Diğer yandan, yeni atamaların yanı sıra RTÜK Başkanlığı dikkat çeken “görevden alma” kararlarına da imza atıyor. İlk olarak RTÜK Üst Kurul Başkan Yardımcısı Hikmet İnce geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı. Bir diğer Üst Kurul Başkan Yardımcısı İlker Ilgın’ın da görevden alınarak başka bir daire görevlendirileceği öğrenildi.

Sendika.Org