Ankaralılar, İmamoğlu’nun seçim kampanyasına toplu bağış yaptı

Ankaralılar CHP'nin çağrısıyla İş Bankası önünde buluşarak Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyası için açılan hesaba toplu bağışta bulundu

Ankaralılar, İmamoğlu’nun seçim kampanyasına toplu bağış yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi ve 23 Haziran’da seçimin yenilenmesi kararıyla birlikte Türkiye yeniden seçim atmosferine girdi. Ankaralılar CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için İzmir Caddesi’ndeki İş Bankası önünde buluştu. Kitle sık sık “Her şey çok güzel olacak” sloganı attı.

İşbankası önünde konuşma yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, yorgunluk ve yoğunluk arasında gençliğin pozitif enerji verdiğini belirterek “Bu pozitif enerjiyle Ekrem İmamoğlu, elinden haksız ve hukuksuz olarak alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ikinci kez kazanacak ve 75 gün arayla üst üste ikinci kez seçim kazanmış belediye başkanı olarak tarihe geçecek” dedi.

Güvener’in ardından söz alan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise İmamoğlu’nu sonuna kadar desteklediklerini belirterek çevrede bulunan insanları İmamoğlu’nun kazanması için seçim kampanyasına bağışta bulunmaya çağırdı.

Konuşmaların ardından İş Bankası önünde bir araya gelen kitle, bankaya girerek İmamoğlu’nun seçim kampanyası için açılan hesaba bağış yaptı.

Sendika.Org/ Ankara