AKP’nin okul bahçesinde yapacağı iftar için 3 ders iptal edildi, okul boşaltıldı

Okul bahçesinde düzenlenecek iftar yemeğine AKP'li Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve AKP İlçe Başkanı Serkan Cantürk'ün katılacak olması nedeniyle, dersler 3 saat erken bitirildi, öğrenciler evlerine gönderildi

AKP’nin okul bahçesinde yapacağı iftar için 3 ders iptal edildi, okul boşaltıldı

İstanbul Kağıthane Belediyesi’nin 20 Mayıs akşamı, ikili eğitim sistemi uygulanan Yaşar Doğu İlköğretim Okulu bahçesinde mahalle sakinlerine vereceği iftar için dersler 3 saat erken bitirildi. Sözcü’de yer alan habere göre, 19.15’te bitmesi gereken dersler, iftar hazırlıkları gerekçesiyle 16.30’da yani üç ders erken bitirildi, okul servisleri ve velilere haber verildi.

“İlçe Milli Eğitim’in talimatıyla yapılmış bir uygulama”

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, AKP’li Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve AKP İlçe Başkanı Serkan Cantürk’ün katılımıyla gerçekleşen iftarın hazırlığı için derslerin yarıda kesilmesine tepki gösterdi. Zeybek şunları söyledi:

Yeni eğitim sistemi tartışılıyor ama bir yandan dersler keyfiyetten yarıda kesiliyor. Saat 20.27’deki iftar için, sırf yemeği hazırlayanlar rahat etsin diye okulu tatil edemezsin. Meclis üyesi arkadaşlar okul müdürüne sordu ‘Son 1 dersi iptal ettim’ demiş. Bana okuldan gelen bilgi ise 16.30’da okulun tatil edildiği yönünde. İlçe Milli Eğitim’in talimatıyla yapılmış bir uygulamadır. Resmi yazı olduğuna ihtimal vermiyorum bunu yapamazlar.

Sendika.Org